12V 110A Alternator 13215N LR1110-733 A-80473 Fits for Isuzu NPR NQR NRR 2007-2016
Our price doesn't include any taxes, duties or VAT.
Description
Part Number:
Condition: new, aftermarket
Applications:
Isuzu NPR 2007-2009
Isuzu NQR 2008-2016
Isuzu NRR 2008-2016
Specifications:
Voltage: 12
Amps: 110
Mtg Ear 1 Hole: 8.9mm Unthreaded
Mtg Ear 2 Hole: 10.5mm Unthreaded
Mtg Ear 3 Hole: M10x1.25 Threaded
Mtg Ear 1 Thickness: 0.669in / 17mm
Mtg Ear 2 Thickness: 0.693in / 17.6mm
Mtg Ear 3 Thickness: 0.787in / 20mm
Regulator Clock: 2:00
Fan Location: External
Regulator Location: Internal
B+ Terminal: M8x1.25 S Terminal: Spade
L Terminal: Spade
Polarity: Negative
Pulley Grooves: 7 Serpentine Grooves OD: 2.559in / 65mm
Pulley Type: Solid Pulley OD: 2.717in / 69mm
Notes: Combination Pulley Containing Both S7 and 1-V
Weight: 15.9 lbs / 7.23 kg
1 Year Warranty
Enjoy peace of mind with Fab Heavy Parts!
For more warranty details, please check out our warranty policy.
Fast Delivery
Estimated delivery time 3-6 workdays
No Core Charge
We don't have a core charge for any products.
Frequently Asked Questions
Shipping and Delivery
What countries do you ship to?
We can ship to these countries:
Indonesia, Japan, Malaysia, Philippines, Singapore, South Korea, Thailand, Vietnam
United States
How long will it take to receive my order?
Estimated delivery time to USA: 3-6 workdays;
Estimated delivery time to Canada, Mexico: 4-7 workdays;
Estimated delivery time to Australia: 4-7 workdays;
Estimated delivery time to European countries: 4-7 workdays;
Estimated delivery time to Asian countries: 3-5 workdays.
Returns and Refunds
How do I return a product?
To complete your return, we require a receipt or proof of purchase.
Please do not send your purchase back to the manufacturer.
Steps of Returning Products to Fab Heavy Parts
1. Request returns in seconds at our return portal.
Steps after the approval of your return request:
2. A refund of the original purchase price will be issued.
Any questions about returning products, please feel free to contact us at info@fabheavy.com
How long will it take to receive my refund?
Payment Methods
What kind of payment methods do you accept?
We accept all major credit cards, PayPal, Google Pay, Apply Pay, Shop Pay, debit cards.
If you prefer offline payment, please contact us to get our bank transfer details.
Taxes or duties
Will I receive customs/import duties?
TESTIMONIALS
It was great ordering from you guys if we ever need anything else we sure will order from you guys.
I.H.
From the US
Great price and fit my 844 lull perfectly , along with fast shipping.
M.L.
From the US
very very good and I received it very quickly. thank you very much.
L.F.
From the EU
R.P.
E.S.
Ask a Question
12V 110A Alternator 13215N LR1110 - 733 A - 80473 Fits for Isuzu NPR NQR NRR 2007 - 2016 - Fab Heavy Parts
Fab Heavy Parts
Part Number:
Condition: new, aftermarket
Applications:
Isuzu NPR 2007-2009
Isuzu NQR 2008-2016
Isuzu NRR 2008-2016
Specifications:
Voltage: 12
Amps: 110
Regulator Clock: 2:00
Fan Location: External
Regulator Location: Internal
L Terminal: Spade
Polarity: Negative